شرح خدمات شرکت فراز جام شامل موارد :
 
۱- دستگاه میز برش CNC که کلیه شیشه های موجود و مورد نیاز را بصورت کاملا اتوماتیک برش داده و هرگونه خطا در ابعاد و اندازه را با تلورانس ۰.۲ میلیمتر کاهش میدهد. این دستگاه قابلیت برش را در هر شیفت کاری تا میزان ۱۰۰۰ متر مربع دارد.
۲- لولکاری یا به اصطلاح ابزار زنی لبه شیشه های مورد نیاز در صنعت شیشه که شامل دیاموند مات و براق ، تراش روی شیشه و آیینه که از تراش نیم سانت تا تراش ۵ سانت که با دو دستگاه فول PLC که یکی مخصوص تراش آیینه از ضخامت ۴ میلیمتر به بالا و دیگری مخصوص تراش شیشه های صنعتی همراه با دیاموند میباشد. این دو دستگاه قابلیت تراش بر روی کلیه شیشه های موجود در ایران را دارند و هر نوع سلیقه ای را تامین مینمایند.
۳- دستگاههای لول دوطرفه که توانایی لول دو طرف شیشه را بصورت همزمان دارند . تعداد ۵ دستگاه لول دو طرفه  موجود در این شرکت سرعت عمل تولید شیشه های در خط تولید را افزایش میدهند بصورتی که سفارشات عجله ای تا ۴۰۰۰ قطعه در روز از تواناییهای این شرکت میباشد.
۴- دستگاههای دریل دو طرفه که دو طرف شیشه را بصورت همزمان سوراخ کرده و مانع هرگونه لبپریدگی در هنگام سوراخ کاری میگردد. شرکت فراز جام با داشتن ۸ خط کامل دریل دو طرفه توان  انواع سوراخ کاری جهت کلیه مصارف صنعتی و ساختمانی مانند شیشه های اسپایدر را دارد.
۵- دستگاههای شیشه شور اتوماتیک که شامل ۳ خط کامل شیشه شور خوابیده و یک خط اتوماتیک شیشه شور ایستاده میباشد که هر ابعادی را با کیفیت بسیار بالا جهت مصارف صنعتی و ساختمانی را کاملا تمیز و چربی گیری مینمایند. بطوری که در مصارف دوجداره و همچنین شیشه های رفلکس کوچکترین ناخالصی را روی شیشه از بین میبرند.
۶- دستگاههای دیاموند شیشه که همگی از نوع PLC میباشند و بهترین نوع دیاموند با استفاده از اکسید سریم شیشه های مورد مصرف را بصورت کاملا شفاف جهت کلیه مصارف بخصوص مصارف صنایع مبلمان آماده میسازند.
۷- دستگاههای لول مدل دار که انجام لولکاری از نوع مات و براق را جهت کلیه شیشه های با ضخامت کم و زیاد را انجام میدهند که مورد نیاز مصارف صنعتی و مبلمان میباشند. تعداد ۶ دیستگاه که توانایی لولکاری و سنگ زنی لبه بیرونی و داخلی کلیه شیشه های تولید شده در شرکت فراز جام را دارند.
۸- دستگاههای چاپ اتوماتیک روی شیشه که شامل ۵ خط کامل اتوماتیک چاپ سیلک هستند که هرگونه چاپ تک رنگ و الوان را انجام میدهند و این شرکت را از نظر بهترین کیفیت چاپ سیلک توانمند ساخته اند. با توجه به اینکه در صنعت سکوریت نوع رنگ استفاده شده باید از نوع پخت ۷۰۰ درجه باشد و کیفیت چاپ در این صنعت بخصوص در صنایع صنعتی که شامل لوازم منزل و اجاق گاز میباشد و همچنین صنایع مبلمان و دکوراتیو قابلیتهای این شرکت را در این پروسه بالا برده و این شرکت مدعی بهترین کیفیت چاپ بر روی شیشه میباشد.
۹- دستگاه CNC واتر جت فول اتوماتیک مدل بریج  در ابعاد ۳ متر در ۲ متر که قابلیت برش و سوراخ کاری بر روی انواع شیشه ، سنگ و فولاد را دارد که بصورت کاملا اتوماتیک کنترل میگردد و هرگونه قابلیتی در این صنعت را دارد.
۱۰- کوره سکوریت شیشه که در مرحله فینال کلیه شیشه های تولید شده از طریق دو خط کامل و به روز صنعت شیشه نشکن گردیده و آماده ارایه میباشند. با توجه به اینکه نوع نشکن در این صنعت اهمیت بسیار بالایی دارد این شرکت با توجه به تجارب خود گونه ای از کوره های سکوریت را انتخاب کرده که هرگونه نارضایتی اعم از لک روی شیشه پس از سکوریت ، خود کشی شیشه و کیفیت دانه بندی را از بین برده و مدعی بهترین نوع سکوریت از ضخامت ۳  تا ۱۹ میلیتر میباشد. دو خط کامل کوره سکوریت شیشه یکی در ابعاد  ۲.۸ * ۱.۵  متر و دیگری  ۳.۸ * ۱.۸ متر این شرکت را در جهت تولید شیشه های نشکن در کلیه امور صنعت شیشه اعم از صنعتی، ساختمانی و دکوراتیوغنی ساخته.
 
کلیه شیشه های تولید شده با بسته بندی کاملا ایمن جهت ارایه به مشتریان گرامی  بصورت شرینگ پک تقدیم میگردد.